Koç Ailesine Büyük Darbe: Bir Haftada 150 Milyon Dolar Kaybettiler

Türkiye’nin en büyük şirketler grubu olan Koç Holding, her yıl milyarlarca dolarlık yatırımları ile ülkenin en önemli istihdam ayaklarından birini oluşturmakta.

Dünyanın ve Türkiye’nin en zengin isimlerini listeleyen Forbes Dergisi’nin anlık olarak yayınladığı milyarderler listesi, Koç Holding için kabus gibi bir haftanın geride bırakıldığını gözler önüne serdi. Ailenin en büyük üyesi Mustafa Rahmi Koç ve kardeşi Semahat Sevim Arsel’in yanı sıra, Türkiye’nin en zengin kadını konumunda olan İpek Kıraç yalnızca bir haftalık sürede 150 milyon dolara yakın varlıklarını kaybetti.

3 MİLYARDER BİR HAFTADA 5 TRİLYON LİRA KAYBETTİ

Haftalık verilerle güncellenen listede 3.6 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin ismi olarak bilinen, Koç ailesi mensubu İpek Kıraç’ın bir hafta içerisinde 52 milyon dolarlık kayıp yaşadığı aktarıldı.

İpek Kıraç’ın teyzesi olan ve aynı yatırım alanlarına yönelen Semahat Sevim Arsel de son haftada 52 milyon dolar kayıp yaşarken, ailenin en büyük üyesi Mustafa Rahmi Koç ise geride bırakılan haftayı 44 milyon dolarlık kayıpla tamamladı.

Ailenin 3 üyesi toplamda 148 milyon dolarlık bir kayıp yaşarken, İpek Kıraç ve Semahat Sevim Arsel, Türkiye’nin en zengin kadın isimleri olmaya devam etti.

Rahmi Koç ise toplamda 3.1 milyar dolara gerileyen servetiyle, Türkiye’nin en zengin 5. ismi olarak listedeki yerini korudu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x